Füzes Ádám
+36 20 983 3146
https://www.facebook.com/fuzesadamszv
https://linkedin.com/in/fuzes?fbclid=IwAR1bHOOp-O0Iu3UU0HU_qBy0wCEIVYu2FCoLAJtPbPvS5sG0BluWhIhdYT4
Bicikli gördül az udvarra, kattan a zár. Füzes Ádám érkezik hozzánk egy baráti beszélgetésre, melynek keretein belül a munkájáról kérdeztük.
Ádám a SOTE-n végzett mentálhigiéné-, és szervezetfejlesztés szakirányon, majd a Károli Gáspár Református Egyetemen folytatta tanulmányait szupervizor képzésen. Jelenleg szupervizor coachként fogadja meglévő és leendő ügyfeleit.
Miért választottad ezt a hivatást?
Mi a különbség a három szakterületed között?
A mentálhigiénés szakember az életben való elakadásokkal, normatív elakadásokkal foglalkozik, például, hogy kamaszként hogyan váljak le a szüleimről. A szakember tud segíteni egy betegség, gyász feldolgozásában vagy az életben való megakadásokban. Sokan felteszik a kérdést: "Hogyan hozzam helyre az életem, hogy jobban érezzem magam?" A mentálhigiénés szakember ennen kérdésnek a megválaszolására is segítségünkre lesz.
A szupervizor kifejezetten a szakmai személyiség elakadásával foglalkozik. Célja, hogy a munkahelyi terhek az embert szép gyémánttá csiszolják, ne pedig elkoptassák: a stresszben ne égjenek ki az emberek és ne menjenek tönkre. Itt megvizsgálják a főnök-beosztott viszonyt, a kolléga-kolléga kapcsolatot vagy az ügyfelekhez való kapcsolódást, a stresszhez való viszonyt. Itt nem beszélünk a családi problémákról, hanem a hivatást tesszük előtérbe, illetve azzal is foglalkozunk szupervizáltjainkkal, hogyan kezeljék a családtól külön ezeket a munkahelyi problémákat.
Kinek ajánlod magad, mint szakembert?
A nonprofit szférából van nagyon sok kliensem, mert történetileg értek az ilyen szervezetekhez. Megkeresnek lelkészek, szociális vezetők és alkalmazottak is. A forprofit szférából való klienseim főleg kezdő vezetők, vagy vállalkozók. Vannak, akik életelakadásokkal jönnek hozzám, például, hogy hogyan tudjanak egy egészséges kapcsolatot kialakítani a felnőtt gyerekeikkel. Akár önismeretről, családi elakadásról, életvezetési elakadásról van szó, akár pedig vezetői készségek fejlesztéséről: mindenkit szívesen fogadok.
A REDWood falain kívül még mivel foglalkozol?
Tartok különböző tréningeket, csoportos szuperviziót, például a Családbarát Ország keretein belül védőnőknek, szociális dolgozóknak, tanároknak. Pedagógusoknak egyébként is tartok csoportos szupervíziókat. Ezen kívül asszertivitás-, vezetői-, és közösségfejlesztő tréningeket tartok.
Miért szeretsz hozzánk járni, mi a véleményed a REDWoodról?
Azért szeretek ide járni, mert nekem nincs saját irodám, munkatársaim, de mivel itt vagytok ti: Panna, Zsuzsi és Léna, így mindig van kivel beszélgetni, kávézni és így van egy nagyon kedves visszatérő munkahelyi jellege ennek a helynek. A REDWood egy nagyon kulturált, szép hely, akik először jönnek ide hozzám, mindig elcsodálkoznak, hogy mennyire ízléses, harmonikus és otthonos. Nagyon örülök, hogy ilyen rendezett és tiszta környezetben dolgozhatok, mivel úgy gondolom, hogy az igényes szakmai munkához szükség van egy igényes, támogató környezetre is - és ezt adja számomra a REDWood.
Köszönjük a kedves szavakat és, hogy elsőként tiszteltél meg bennünket interjúsorozatunk keretein belül!